64400, Харківська обл., Зачепилівський район,
сел. Зачепилівка, вул. Центральна, 49
e-mail: zachrada61@zacheprayrada.gov.ua
Голова райради
Golova

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати вас на нашому сайті!

Завдяки сучасним технологіям кордони нашого району стали відкритими для всієї світової спільноти. Особливої уваги заслуговує інформація про роботу органів місцевого самоврядування району в розрізі головних напрямків. Я сподіваюсь, що створення нашого Інтернет - сайту сприятиме піднесенню на новий рівень прозорість роботи органів місцевого самоврядування.

Прогноз погоди
Погода в Зачепилівці

https://rada.info http://association.kharkov.ua http://uaror.org.ua http://oblrada.kharkov.ua/ua/ http://www.kmu.gov.ua/control/ http://www.president.gov.ua http://zakon.rada.gov.ua/

Вклонилися Пушкарівці зачепиляни

25.10.2019

  Ці жовтневі дні ось вже 76 років, сповнені великим смутком, невимовним болем і глибокою пам’яттю про загиблих наших земляків, які у 1943-му полягли на дніпровських кручах під час штурму неприступного Пушкарівського плацдарму, форсуючи Дніпро. Вже кілька років делегація Зачепилівського району бере постійну участь в урочистостях, присвячених звільненню Пушкарівки від нацистських загарбників, вшановуючи героїчний подвиг кращих синів нашого краю, які склали голову в жорстоких боях з фашистами. Майже дві тисячі зачепилян захлинулися свинцевими хвилями і нещадним ворожим вогнем, звільняючи кожен клаптик пушкарівської землі. Наслідком того смертельного протиборства стала братська могила, в якій поховано понад 10 тисяч радянських солдат і офіцерів.

   23 жовтня посланці району разом з делегаціями Царичанської, Петриківської об’єднаної громад взяли участь у мітингу-реквіємі з нагоди пам’ятної дати. Звертаючись до присутніх заступник голови районної ради Сергій Дорошенко зазначив, що зачепилян і пушкарівців поєднало, обпалене вогнем і окроплене пролитою кров’ю святе братерство: «Ми маємо відповідальне доручення від наших співвітчизників, чиї рідні, близькі навічно залишилися в пушкарівській землі, кого назавжди забрали до себе холодні води Дніпра, вдячно низько склонитися загиблим. Зачепилівщина пам’ятає їх!»

  Він щиро подякував жителів села, що так ретельно вони доглядають місце поховання воїнів-визволителів, які життя віддавали в ім’я свободи і незалежності рідної Вітчизни. Привітав присутніх ще з однією подією – Днем села. З добрими словами звернулася до пушкарівців і голова районної ради Організації ветеранів  України Тетяна Шур. Разом, Сергій Васильович і Тетяна Миколаївна вручили голові Верхньодніпровського ОТГ Калініченку Л.В. і Пушкарівському сільському голові Олександру Редьку хліб-сіль, як символ достатку і благополуччя. На чавунні плити братського поховання лягли квіти від вдячних зачепилян. Пам’ять про них було вшановано хвилиною мовчання.

  Піднесена атмосфера чергової річниці вшанування визволителів Вітчизни продовжилася в сільському будинку культури , де відбувся святкових концерт вже з нагоди Дня села, в якому «блистали» своїми талантами аматори Зачепилівського районного будинку культури. Напрочуд  вдалими були їх виступи, їх концертна програма, яку на ура оплесками зустрічали глядачі, залишали на згадку світлини на телефонах. Не меншу хвилю захоплення викликав «презент» від зачепилян сільській громаді Пушкарівки, який отримав керівник місцевого сільгосппідприємства «Дніпро-Н» Анатолій Кукса від депутата районної ради Івана Башкатова – пиріг «Ріг достатку».

  Цього ж дня делегація відвідала меморіал на Бородаєвському плацдармі, історичний музей Верхньодніпровського району. Душа і серце ледь вміщували потужний сплеск емоцій. Щоб їх відчути, треба хоча би раз побувати в Пушкарівці.

 Склад делегації Зачепилівського району: депутати районної ради Дорошенко С.В., Башкатов І.Ф., Мотринець С.М., в.о. старости Малоорчицького  старостинського округу  Комаревська В.М., Петрова Л.А. – представник РДА, Шур Т.М. – голова ради ветеранів, Тютюнник С.Є., Курочка В.І. – від редакції районної газети, аматори РБК.

    

Більше фото

← Всi новини